O nama

Županijska udruga slijepih Split osnovana je 03.lipnja 1951., odkada djeluje na području Splitsko-dalmatinske županije, a sjedište joj je u Splitu. Udruga okuplja slijepe osobe radi ostvarivanja njihovih pojedinačnih i zajedničkih interesa, prava, zaštite slijepih i zadovoljavanja njihovih posebnih potreba. Udruga pomaže slijepima u rješavanju njihovih životnih problema kako bi pored invaliditeta sačuvali svoje dostojanstvo i svojim se radom afirmirali u društvu.

Cilj i osnovni sadržaj djelatnosti udruge je: unapređenje socijalno-zdravstvene zaštite slijepih osoba; praćenje i proučavanje cjelokupne problematike; zauzimanje za školovanje, profesionalnu orijentaciju, rehabilitaciju, zapošljavanje, prevenciju oštećenja vida, oporavak, rekreaciju i šport, organizacija društveno-kulturnog rata (pretplata na zvučne i brajeve časopise, zvučnu i brajevu knjižnicu, predavanja, izleti, hodočašće, domjenci uz državne i vjerske blagdane...), organizacija sekcija (Informatička, Keramička, Sekcija žena), opskrba tiflo-tehničkim pomagalima, te izrada očnih proteza po mjeri.

Udruga je članica Hrvatskog saveza slijepih, krovne Udruge slijepih u Hrvatskoj. Danas Udruga broji 520 članova što predstavlja malo više od jedne slijepe osobe na tisuću stanovnika (1,15 promila). Od tog broja njih 60% živi u gradu Splitu.

Radno vrijeme Udruge: od 10:00 do 12:00 sati svaki dan osim subote. Telefon 021/483-655.

Pogledajte arhivu svih objava na našem portalu: Sve novosti

Rad sekcija

1. Ponedjeljak 17:00h - Sekcija žena