Donacija uređaja Colorino slijepoj osobi iz Splita

“Zvali su me da dođem do udruge, moram opet predati neke papire. Imam tri košulje u ormaru, koja od njih je crvene boje?” – Prva opcija je pitati članove obitelji za pomoć, ali što ako se radi o slijepoj osobi koja živi sama u kućanstvu? … Tu nam u pomoć priskače tehnologija i uređaj koji se zove Colorino.
Colorino je čitač boja i detektor svjetla s govornom funkcijom na hrvatskom jeziku. Jednostavno prislonimo uređaj na tkaninu ili bilo koji drugi predmet u kućanstvu i uređaj “izgovori” boju predmeta. Uređaj je programiran da prepoznaje više od 150 različitih boja i razgovjetno ih izgovara.
Nadamo se da će našoj članici Colorino biti od velike koristi. Nabavka uređaja sufinancirana je donacijom poduzeća Lovrinac d.o.o.