Edukativna radionica za nove članove i njihove obitelji

Dobro znamo koliko je potrebna podrška slijepim osobama, ali i članovima njihovih obitelji, u trenutcima kada osoba djelomično ili u potpunosti izgubi vid. Mi im podršku pružamo kroz edukativne aktivnosti trogodišnjeg programa DANAS te smo edukativnu radionicu za nove članove i članove njihovih obitelji održali jučer, 07.03.2024.u prostoru Udruge.
Radionicu su provele izvoditeljica dnevnih aktivnosti Nena Bulaja i izvoditeljica edukativnih aktivnosti Ivana Mitar-Radan .
Nakon uvoda, okupljenima su predstavljeni najveći izazovi sljepoće, kako im obitelj može pomoći, koja su njihova prava i kako ih ostvariti. Voditeljice radionice su ih upoznale i sa pomagalima za slijepe te su svi okupljeni razmijenili iskustva i savjete.
#edukacija #udrugaslijepihsplit #osi #sljepoća #podrška #radionica