Erasmus+ TC4SEE: izvještaj o provedenim aktivnostima

“Transnational Cooperation For Social Exclusion Escape” bio je naš prvi Erasmus+ KA2 projekt. Projekt je trajao samo godinu dana, ali u tom razdoblju organizirali smo jako puno aktivnosti koje i dalje provodimo s našim članovima, ali i videćim učenicima.
Naše zaposlenice u veljači su se zaputile na otok Brač na poziv Područne škole Sutivan. Učenicima od 01. – 04. razreda održale su edukativno predavanje o pristupu i pomoći slijepoj osobi.
Učenicima su pokazale brojna pomagala koja slijepe osobe koriste za kretanje, čitanje, učenje i igru. Zvučni frizbi, zvučna lopta za golbal (nogomet s povezom), karte za uno na brajici, karte za briškulu na brajici, Crni petar na brajici, domino kocke s taktilnim oznakama samo su neke od društvenih igara prilagođenih slijepim osobama koje naša udruga posjeduje.
Zahvaljujući Erasmus+ TC4SEE proširili smo asortiman društvenih igara na Metalne puzzle, Qouridor labirint, drvene puzzle, taktilno smo označili karte za igranje briškule te osmislili ukupno 20 društvenih igara prilagođenih slijepim i slabovidnim osobama, gluhim i nagluhim osobama te osobama s poteškoćama u učenju.
Sve igre objedinjene su u jedinstvenom priručniku koji je objavljen na pet međunarodnih jezika: engleskom, španjolskom, hrvatskom, bugarskom i grčkom jeziku.
Priručnik je dostupan za download u pdf., epub i audio formatu na sljedećoj poveznici.
Ostvareni rezultati našu udrugu su uveli u svijet Erasmus+ projekata te jedva čekamo sudjelovati na novim projektima s ciljem osmišljavanja inkluzivnih i inovativnih aktivnosti za naše članove.