Posjetili smo Grad Heroj

U subotu, dana 23.04.2022. godine članovi Županijske udruge slijepih Split uz svoje pratnje proveli su cijeli dan u gradu heroju Vukovaru. Udruga turističkih vodiča grada Vukovara je omogućila bezbrižno razgledavanje grada, te vodičevim pričama o vremenu prije rata, za vrijeme rata i njegovoj sadašnjosti je ostvarila našim članovima doživljaj grada onakvog kakvog ga i njegovi stanovnici doživljavaju.
Ovom prilikom bi se željeli još jednom zahvaliti turističkom vodiču Dubravku na lijepom i toplom dočeku te zajedničkom provedenom vremenu.
✔Posjetili smo Muzej Bolnica Vukovar gdje smo imali priliku doživjeti bolnicu tijekom opsade Vukovara i strahote koje su proživljavali pacijenti, ali i djelatnici bolnice.
✔Šetali smo središtem baroknom jezgrom grada Vukovara
✔Popeli smo se na vrh Vukovarski Vodotoranj – Simbol hrvatskog zajedništva gdje nas je preplavio osjećaj ponosa i poštovanja.
✔Posjetili smo Vukovar Memorijalno Groblje gdje smo odali počast žrtvama domovinskog rata.
✔Posjetili smo Spomen dom Ovcara.
✔Ručali smo u Gondola Sotin gdje smo uživali u slavonskim delicijama.
✔Posjetili smo Muzej vučedolske kulture / Vučedol culture museum gdje smo se upoznali s povijesti, kulturom, umjetnosti, prirodolovne i arheološke baštine istočne Hrvatske