Prva online konferencija projekta “3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice”

Županijska udruga slijepih Split postala je Korisnik još jednog EU projekta.
Prvi put naša udruga provodi toliko željeni i potrebni program ZAŽELI – program zapošljavanja žena – faza II.
Dana 30.03.2021. održali smo uvodnu konferenciju i predstavili smo naš projekt “3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice”. Detalji o projektu su u nastavku, a snimku konferencije uskoro ćete moći pogledati na našem novom YT kanalu.

Kodni broj: UP.02.1.1.13.0353
Naziv projekta: 3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice
Korisnik: Županijska udruga slijepih Split
Partneri: Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područna služba Split, Centar za socijalnu skrb Split, Centar za socijalnu skrb Omiš
Početak provedbe: 5. siječnja 2021.
Završetak provedbe: 5. srpnja 2022.
Ukupna vrijednost projekta (u HRK): 1.390.200,00 HRK
Iznos koji sufinancira EU (u HRK): 1.390.200,00 HRK (100%)
Kratak opis projekta: Prvenstveni cilj „Zaželi – programa zapošljavanja žena“ jest unaprjeđenje položaja žena na tržištu rada s područja Splita, Omiša, Kaštela i otoka Hvara s naglaskom na poboljšanje kvalitete života slijepih osoba. Projekt provodi Županijska udruga slijepih Split s partnerima, Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Split, Centrom za socijalnu skrb Split te Centrom za socijalnu skrb Omiš u trajanju od 18 mjeseci. Namijenjen je zaposlenju i edukaciji 15 žena u nepovoljnom položaju na tržištu rada, s naglaskom na žene starije životne dobi (od 50 godina) i niskom razinom obrazovanja.