SEE ME projekt

Ponosni smo što smo pozvani na sudjelovanje i u drugoj fazi projekta SEE ME te smo jučer, 05.03.2024. sudjelovali na zajedničkom sastanku projektnog tima s predstavnicima udruga u Divuljama.

Projekt će se nastaviti izradom programa osposobljavanja djelatnika centara 112 za učinkovitije komuniciranje s osobama s invaliditetom te programa osposobljavanja pripadnika predstavnika različitih žurnih službi za postupanje prema osobama s invaliditetom u hitnim situacijama.

Također se planiraju daljnje aktivnosti osnaživanja osoba s invaliditetom kako bi bili svjesniji rizika i spremniji odgovoriti na iste.

Projekt provodi Ravnateljstvo civilne zaštite u okviru poziva za tehničke pomoći za upravljanje rizikom od katastrofa u 2023.Mehanizma Europske unije za civilnu zaštitu.

#udrugaslijepih #osi #seeme2 #edukacija #civilnazaštita #projekt