Transnacionalni sastanak u okviru Erasmus+ projekt DisJob-Zaštitnozapošljavanje OSI u Europi

26. i 27. veljače bili smo domaćini transnacionalnog sastanka u okviru Erasmus+ projekta DisJob – Zaštitno zapošljavanje osoba s invaliditetom u Europi. Tim smo povodom u našoj Udruzi ugostili naše rumunjske i španjolske partnere gdje smo u radnom dijelu napravili pregled uspješno završene prve projektne aktivnosti odnosno izrade komparativne analize poimanja zaštitnog zapošljavanja u tri partnerske zemlje. Uz to, dobili smo uvid u presjek istraživanja o zadovoljstvu osoba s invaliditetom zaposlenih u različitim oblicima zaštitnog zapošljavanja. Dogovorili smo daljnja zaduženja i korake, a osim toga, radni dio obogatili smo novim, edukativnim i zanimljivim iskustvima!
Tako smo se prvog dana u radnoj stanci počastili zahvaljujući nesebičnoj donaciji fast fooda El Telegrafo Split koji nam je donirao svoje preukusne empanade! U popodnevnim satima, u dogovoru s našom članicom Marriane Moric, turističkom vodičicom, organizirali smo vođenu turu za naše goste.
Drugog dana smo posjetili novi prostor podružnice COO „Vinko Bek“ gdje smo ih upoznali s aktivnostima i podrškom koju naši mali članovi imaju na raspolaganju u svojoj županiji.
Ovim putem zahvaljujemo svima koji su doprinijeli da ovaj sastanak i posjet naših partnera svim uključenima ostane u dugom i lijepom sjećanju.