Uvod u asistivnu tehnologiju za osobe oštećena vida

Neka bude kratko i jasno: Uvod u asistivnu tehnologiju za osobe oštećena vida, projekt je financiran u okviru poziva Erasmus+, a njegov je nositelj Županijska udruga slijepih Split.

Aktivnosti unutar ovog projekta tek su se nedavno zakotrljale, a ono na čemu mi i naši partneri Medobčinsko DRUŠTVO SLEPIH IN SLABOVIDNIH KRANJ iz Slovenije i Formación Inclusiva iz Španjolske vrijedno radimo jest priručnik o zapošljavanju osoba oštećena vida. Nakon prikupljanja i obrade statističkih podataka za sve tri zemlje i EU općenito, kao i prikupljanja informacija i dobre prakse o načinu prijave i razgovora za posao, trenutno se nalazimo u fazi sastavljanja popisa tradicionalnih i modernih zanimanja za osobe oštećena vida. Tom bismo prilikom željeli i vas pozvati da pridonesete jer vi najbolje znate kakvo je pravo stanje sa zanimanjima baš u ovom trenutku. Dakle, pozivamo vas da u komentarima na temelju iskustva napišete tradicionalna zanimanja osoba oštećena vida (osim onih stečenih završetkom COO Vinko Bek), kao i ona moderna zanimanja koja bi neke mogla nagnati da se usmjere baš u tom pravcu.
#erasmus #projekt #udrugaslijepih #split