Veni, vidi, Vis … slijepe osobe u posjeti otoku Visu!

Od 08.09. do 10.09.2023. ukupno 46 osoba sudjelovalo je na dvodnevnom izletu na otoku Visu. Zelena špilja, uvala Stiniva, grad Komiža, plaža gdje se snimao film #mammamia, vojni tunel…. samo su neke od lokacija koje su naši članovi obišli na otoku.
Izlet je sufinanciran sredstvima Grad Split (službena stranica) na temelju javnog natječaja za prijavu projekata udruga iz područja socijalne skrbi i zdravstvene zaštite osoba s invaliditetom za 2023. g. Projektom je omogućena socijalna integraciju 24 slijepe osobe kroz aktivnosti putovanja i upoznavanja svoje domovine, pružajući im priliku za samostalnost i kvalitetno provedeno slobodno vrijeme.
Slijepe osobe, otok Vis su doživjele kao prekrasno i spokojno mjesto koje osim svog iznimnog krajolika nudi i predivan odmor, toplinu, miris prirode te šum mora. Na izletu su se sklopila nova prijateljstva, ponijele su se uspomene koje će se još dugo pamtiti i čeznutljivo prepričavati…