Započela provedba EU projekta 3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice II

3, 2, 1, …. KREĆEMO
Zaželi projekt je i službeno stigao u Udrugu slijepih Split. Danas smo potpisali Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava!
Svečanoj dodjeli Ugovora o financiranju u hotelu Le Méridien Lav Split nazočili su premijer Andrej Plenković, Ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić i ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar.
Nakon službenog fotografiranja, vrijeme je da zasučemo rukave i krenemo s provedbom projekta na kojem ćemo zaposliti 15 gerontodomaćica koje će se brinuti o 90 korisnika na području općine Split, grada Omiša, grada Solina, grada Kaštela i gradova Hvar i Stari Grad na otoku Hvaru.
EU projekt “3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice II” (UP.02.1.1.16.0098), čiji je nositelj Županijska udruga slijepih Split uz partnere: Centar za socijalnu skrb Split, Centar za socijalnu skrb Omiš i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područna službe Split; financiran je bespovratnim sredstvima u iznosu od 740.540,00 HRK (15% iz Državnog proračuna Republike Hrvatske i 85% iz Europskog socijalnog fonda) u sklopu operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.
Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Županijske udruge slijepih Split.