Završna konferencija za medije3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice II

Županijska udruga slijepih Split je 14.07.2023. predstavila rezultate projekta ” 3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice II” na održanoj završnoj konferenciji za medije. Projekt je financiran u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Europskog socijalnog fonda u ukupnom iznosu od 98.286,55 EUR s duljinom trajanja od 8 mjeseci.
Cilj projekta bio je povećanje zapošljivosti dugotrajno nezaposlenih žena s nižom razinom obrazovanja uz povećanje kvalitete života starijih i nemoćnih osoba na području: općine Split, Grada Solina, Grada Kaštela, Grada Omiša i Gradova Hvar i Starigrad na otoku Hvaru.
Projektnim aktivnostima obuhvaćeno je 16 domaćica i 97 krajnjih korisnika uz isporuku 540 paketa higijenskih i kućanskih potrepština. Korisnici na projektu su većinom slijepe osobe kojima je bila potrebna pomoć u održavanju čištoće prostora.
Projekt se provodio u partnerstvu s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, Područna služba Split; Hrvatskim zavodom za socijalni rad, Područni ured Split i Hrvatskim zavodom za socijalni rad, Područni ured Omiš.
U prostorijama udruge okupile su se gerontodomaćice i predstavnici udruge kako bi zajedno obilježili kraj još jedne uspješne faze Zaželi programa za zapošljavanje žena.
Nadamo se što skorijem raspisivanju natječaja za Zaželi fazu IV kako bismo mogli nastaviti pružati uslugu pomoći u kući slijepim osoba na području Splitsko-dalmatinske županije.