Daj 5 za tlakomjera 5!Grad Split

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana bijeloga štapa 15. listopada, naša udruga svake godine tijekom rujna i listopada organizira podjelu vrijednih tiflo pomagala za slijepe osobe. Pripreme započinju već u siječnju kada tipkamo projektne prijave i šaljemo naše male ideje na natječaje jedinica lokalne samouprave.
Zahvaljuljući Gradu Splitu i Javnom natječaju za prijavu projekata udruga iz područja socijalne skrbi i zdravstvene zaštite osoba s invaliditetom za 2023. godinu nabavili smo i uručili 5 govornih tlakomjera slijepim osobama s prebivalištem u Splitu.
Govorna funkcija na hrvatskom jeziku slijepim osobama omogućuje da čuju vrijednosti krvnog tlaka i prime zvučnu povratnu informaciju o rezultatima mjerenja. Uz ovaj mali, ali vrijedni uređaj, slijepe osobe potičemo da se brinu o sebi i vlastitom zdravlju.