Erasmus+ projekt DisJob

Jučer, 19.06.2024. s početkom u 10:00 sati, održali smo multiplikacijski događaj u okviru Erasmus+ projekta “Disjob. Zaštitno zapošljavanje u Europi“, koji smo u prostorijama Udruge organizirali u isto vrijeme kao i druga dva međunarodna projektna partnera iz Španjolske i Rumunjske.

Tim povodom predstavljen je Erasmus+ projekt Disjob na kojemu je ŽUSS jedan od partnera, kao i novi model zapošljavanja osoba s invaliditetom izrađen u okviru spomenutog projekta, temeljen na socijalnoj ekonomiji.

No ono što je najviše privuklo naše brojne članove jest prvo održavanje praktične demonstracije korištenja umjetne inteligencije u svrhu nadilaženja prepreka i povećanja učinkovitosti slijepih osoba.

Naš je predsjednik Udruge Ivan Tokić najavio tom prilikom kako članovi već u rujnu mogu očekivati nove praktične radionice korištenja umjetne inteligencije.

#Erasmus+ #socialinclusion #shelteredemployment #Disjob