„OMNIS – Zajednička izrada inkluzivnih održivih turističkih itinerara i paketa od obalnih do unutarnjih područja“

Prošli tjedan 26. i 27.lipnja 9 naših predstavnika je posjetilo talijansku regiju Marche u sklopu projekta „OMNIS – Zajednička izrada inkluzivnih održivih turističkih itinerara i paketa od obalnih do unutarnjih područja“. Radi se o projektu financiranom iz INTERREG ITALY-CROATIA Programa 2021-2027.

Opći cilj projekta je postaviti temelje za plodnu suradnju između turističkih dionika obalnih i unutarnjih područja Italije i Hrvatske stvaranjem i distribucijom inkluzivnih održivih digitaliziranih turističkih itinerara i povezanih paketa za turiste koji putuju s kućnim ljubimcima s naglaskom na one sa psima vodičima, poticanje održivog gospodarskog razvoja i socijalne uključenosti u lokalnim zajednicama.

Naši putnici su sudjelovali u projektu na poziv projektnog partnera Shuttle doo koji sudjeluje u projektu uz nositelja Planinska unija Catria i Nerome i partnera Risposte Turismo iz Italije.

Na putovanju su imali priliku razgledati gradove Anconu i Urbino .

A kako im je bilo i što su sve doživjeli, možete pogledati u galeriji

#udrugaslijepihsplit #putovanje #italija #pristupačanturizam