Obavijest o radu videćih pratiteljica u vrijeme epidemije virusa COVID-19

Županijska udruga slijepih Split i u ovim kriznim vremenima skrbi za svoje članove. Poštujući preporuke stožera civilne zaštite o neizlasku starijih osoba i ostalih osoba iz rizične skupine iz kuća, i velikom broju naših članova koji žive bez adekvatne pomoći i podrške videćih članova obitelji, te kako bi osigurali nesmetano odvijanje projektnih aktivnosti naše videće pratiteljice, upravni odbor udruge donio je odluku da će videća pratiteljica naše udruge od članova zaprimati popis namirnica za kupnju te im ih idućeg dana dostavljati na kućnu adresu. Našu djelatnicu smo opremili zaštitnom maskom proizvedenom u ustanovi za zapošljavanje rad i profesionalnu rehabilitaciju osoba s invaliditetom Des, njihovim dezinfekcijskim sredstvom te jednokratnim radnim odijelom. Molimo sve naše članove da ostanu doma, pridržavaju se uputa i za kupnju živežnih namirnica koriste spomenutu uslugu. Ovu mogućnost smo spremni ponuditi i drugim udrugama nakon što se uhoda distribucija namirnica za naše članove a o tome ćemo druge udruge pravovremeno obavijestiti. Isto tako, udruga se stavila na raspolaganje civilnoj zaštiti grada Splita u skladu s našim mogućnostima.