Osvoji smo Omiš!

U nedjelju 8. listopada 2023. pridružili smo se društvenom izletu organiziranom u sklopu projekta Pruži mi ruku Radne skupine za osobe s invaliditetom HPS-a. Prošetali smo istočnim padinama Primorske kose, koja se u dužini od 13 km proteže od stijene Peruna iznad Žrnovnice do litice Babnjače iznad Omiša.
Staza od zaseoka Tuše do crkve Gospe od Stomorice prilagođena je mogućnostima osoba s invaliditetom. Staza od crkve Gospe od Sniga prema Naklicama je pri spustu u početku dijelom iznimno strma i kamenita stoga nam je bila potrebna pomoć osobnih pratitelja za preskakanje potočića i kamenja na stazi.
Hvala planinarima iz planinarskog društva “Mosor” – Split na pomoći pri svladavanju zahtjevnijih dijelova staze. Nama je bilo odlično i zapisujemo se za sljedeću turu!