Sudjelovali smo na Intro danu INCLUDE festivala!

INCLUDE festival je prvi inkluzivni festival u Splitu sklopu kojeg će se u pet dana, od 27. do 30. travnja 2023., prikazati dvije inkluzivne plesne predstave, održati pet različitih inkluzivnih radionica suvremenog plesa, suvremenog cirkusa i art terapije te održati dva književna susreta. Namijenjen je djeci, mladima i odraslima s različitim vrstama tjelesnog invaliditeta, oštećenjima vida, sluha, različitim poteškoćama u glasovno-govornoj komunikaciji, intelektualnim poteškoćama, ali i za one bez ikakvih teškoća.
Ali krenimo iz početka, dana 24.04.2023. predstavnici naše udruge popratili su zanimljiv program Intro dana. Program je započeo predstavljanjem rada zadarske književnice Mirjane Mrkele. Mirjana je slijepa osoba koja piše poeziju za djecu i odrasle. Nakon recitiranja poezije i razgovora s književnicom, došao je red na drugi dio programa i uprizorenje “KOZONOGE” interaktivne predstave za slijepe i slabovidne osobe.
KOZONOGA je glavna protagonistica predstave. Odlučila je pobjeći na planinu jer je zbog svojih kozjih nogu bila jedinstvena, drugačija od ostalih članova društva. Autorice su uprizorile individualnu predstavu u trajanju od 7-8 minuta u kojoj gledatelj uz audiodeskripciju doživljava radnju predstave osjetilima mirisom, sluhom i dodirom. Predstava je isključivo bila namijenjena slijepim i slabovidnim osobama.
Program festivala će se održati u Domu mladih Split, u dvoranama Mala scena i Beton Kino. Svi oni koje zanima suvremeni ples, cirkuske vještine, art terapija ili književnost dobrodošli su na festival. Sve što treba je rezervirati svoje mjesto na vrijeme jer je broj mjesta na radionicama i predstavama ograničen.
Više informacija o festivalu možete doznati na službenoj web stranici: