UDRUGA SRMA IZ SINJA PRUŽA BESPLATNU PRIMARNU PRAVNU POMOĆ!

Besplatna primarna pravna pomoć dostupna je na području Sinja, Cetinske krajine i u Splitsko-dalmatinskoj županiji.
Gdje?
Udruga SRMA
Brnaška 44, Sinj (Galerija Galiotović, 3. kat, ulaz s Alkarskog trkališta)
Kada?
Osobno savjetovanje od 8 do 13 sati utorkom i četvrtkom u prostorijima udruge. Svakim radnim danom savjetovanje je dostupno pozivom na broj mob. 098/261-478 (diplomirana pravnica), putem facebooka i na e-mail: info@udruga-srma.hr
Što?
Mogu vam pomoći na ove načine:
– pružanje općih pravnih informacija
– pravno savjetovanje
– sastavljanje podnesaka pred javnim tijelima, Europskim sudom za ljudska prava i međunarodnim organizacijama
– zastupanje u postupcima pred javnopravnim tijelima
– pravna pomoć u izvansudskom mirnom rješenju spora
Ne mogu vam pomoći u sljedećim situacijama:
– ne mogu vas zastupati u sudskim postupcima pred Općinskim, Županijskim, Vrhovnim i Ustavnim sudom. Za takve sporove možete podnijeti zahtjev za besplatnu pravnu pomoć odvjetnika. Zahtjev se podnosi Uredu državne uprave prema mjestu prebivališta.
Primarna pravna pomoć pruža se sukladno Zakonu o besplatnoj pravnoj pomoći (NN 143/13; 98/19). Udruga Srma i pravna savjetnica upisani su u Registar udruga ovlaštenih za pružanje primarne pravne pomoći pri Ministarstvu pravosuđa i uprave.
Projekt financira: Ministarstvo pravosuđa i uprave