Završna konferencija Zaželi projekta “3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice”

Županijska udruga slijepih Split dana 30. lipnja 2022. predstavila je rezultate projekta „3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice“ na održanoj završnoj konferenciji za medije. Projekt je odobren u sklopu poziva “Zaželi – zapošljavanje žena – faza II”.
Cilj projekta je povećanje zapošljivosti dugotrajno nezaposlenih žena s nižom razinom obrazovanja uz povećanje kvalitete života slijepih i starijih osoba na području općine Split, Grada Solina, Grada Kaštela, općine Omiš i otoka Hvara.
Zahvaljujući projektu “3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice” zaposleno je 15 domaćica koje su godinu dana pružale usluge pomoći i podrške u kući za ukupno 101 potrebitog korisnika. 15 domaćica je uspješno završilo programe osposobljavanja čime su stekle nova zvanja i postale konkurentnije na tržištu rada. Domaćice su se opredijelile za sljedeće programe obrazovanja: njegovatelj, kuhar, slastičar i gerontodomaćica.
Korisnici i domaćice su bili jako zadoljni pruženom uslugom, stvorirala su se nova prijateljstva te se nadamo nastavku ovog dvostruko humanitarnog projekta u sklopu Poziva “Zaželi – zapošljavanje žena – faza III.”
EU projekt “3P – Pratiteljice, Pomoćnice, Prijateljice” (UP.02.1.1.13.0353), čiji je nositelj Županijska udruga slijepih Split uz partnere: Centar za socijalnu skrb Split, Centar za socijalnu skrb Omiš i Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područna službe Split; financiran je bespovratnim sredstvima u iznosu od 1.390.200,00 HRK (15% iz Državnog proračuna Republike Hrvatske i 85% iz Europskog socijalnog fonda) u sklopu operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.
Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Županijske udruge slijepih Split.