Obilježavanje blagdana sv. Lucije, dana 13.12.2023. uz prigodni program za naše članove

Predstavnici Lions Cluba Split uručili su nabavljena pomagala slijepim osobama povodom obilježvanja blagdana sv. Lucije, zaštitnice vida i slijepih osoba.
Za četiri slijepe osobe osigurana su sljedeća pomagala: 2x elektronsko ručno povećalo, 1x laptop i 1x zvučni reproduktor. Pomagala su nabavljena zahvaljujući suradnji Lions Klub Split, glumice Ecija Ojdanic i teatra Moruzgva. U lipnju ove godine u Splitu je održana humanitarna predstava “Vla Vla Vlajland”. Sav prihod od ulaznica usmjeren je upravo onima koji svijet što nas okružuje ne mogu vidjeti ni doživiti u svojoj punoći, a blagdan sv. Lucije bio je prilika da se zajedno prisjetimo najranjivijih članova našeg društva. Hvala predsjednici Gorani Roso i članovima Lions Cluba Split na predivnoj inicijativi!
Nakon prigodnog druženja i naslikavanja za medije, članovi udruge su se zaputili prema splitskoj katedrali, gdje su prisustvovali svetoj misi, posjetili kriptu katedrale i zapalili svijeće ispred kripte.
Predblagdansko raspoloženje u našoj udruzi nastavlja se u petak 15.12., uz Božićni domjenak za članove udruge.