Obilježili smo Međunarodni dan bijelog štapa

Ako ne vidimo, nismo nevidljivi!

Obilježili smo Međunarodni dan bijelog štapa organiziranjem konferencije za medije dana 16.10.2023. u 11.00 sati u prostorijama udruge.

Medijima smo predstavili brojne aktivnosti za slijepe osobe na području Splitsko-dalmatinske županije koje smo pažljivo pripremili tijekom listopada.

Među ostalim:
– sudjelovali smo na izletu između Tugara – Naklica – Omiša,
– podijelili smo 14 govornih tlakomjera,
– 2 colorina,
– 3 ručna elektronska povećala,
– 1 govornu budilicu…
– organizirali smo prikupljanje sredstava za kupnju didaktičkih igračaka za slijepu i slabovidnu djecu, korisnike Centra Vinko Bek, ispostava Split.

Uskoro pripremamo nekoliko humanitarnih akcija za nabavku tiflo pomagala za slijepe osobe slabijeg imovinskog stanja. Također, u pripremi je i donacijska akcija za obnovu dotrajalog prostora udruge. U međuvremenu informiramo naše članove o novim zakonima i pravilnicima koji na snagu stupaju od 01.01.2024. g.

Imamo još puno posla do kraja godine, još divnih akcija i priča koje ćemo s radošću podijeliti s vama, jer dobro se dobrim vraća!

#imitomožemo #samosesrcemdobrovidi #osobesainvaliditetom #slijepaosoba #LoveYourEyes #osi #split #novepobjede